שוק ההון | שלד ציבורי

"אני הולך לפי מה שהשוק מבקש. פעם-ביקוש נדל"ן , היום-השוק מבקש ביומד"

שלד ציבורי
אלון
ביצע כבר 2 מיזוגים של חברות (נדל"ן וביומד) לתוך שלדים בורסאיים, וזרועו עדיין נטויה

  • את העניין בתחום הוא מסביר בכך ש"כל המניות הגדולות כבר עלו, ובמסלולים הסולידיים התשואה אפסית"
  • "חברות הביומד הן היחידות עם פוטנציאל להשתמש נכון בכסף לבצע קפיצת מדרגה"

שוק ההון
בשנת 2006 לקח על עצמו להכניס פעילות לתוך השלד הציבורי דירקט קפיטל חברת הנדל"ן בבעלות משפחת פרשקובסקי ,אריה ודליה פרשקובסקי אשר ישתלתו על השלד ורכשו % 64 , כן גם לאחרונה לקח על עצמו אלון את תחום החדש הביומד כפרויקט, ונראה שהוא אינו מתכוון לעצור בקרוב.
במסגרת זו, הספיק כבר למזג את חברת הביומד חברת כימומד לשלד של דורות.

עסקה עם שלד בורסאי מאפשרת לחברת הביומד כניסה לבורסה "בדלת האחורית", ללא הנפקה, ומתאימה לחברות החוששות לצאת להנפקה או שאינן עומדות בתנאי המינימום לביצוע גיוס הון ציבורי.

כמה חברות משמעותיות בתחום הביומד המקומי החלו את דרכן באופן שכזה ביומדיקס, מיקרומדיק ודי מדיקל. ביוסל (המחזיקה בכחמישית מחברת פרוטליקס, הנסחרת בבורסת ה-AMEX)

תהליך עם ודאות גבוהה

כשהוגמשו התנאים להנפקת חברות מו"פ ב-2005, נראה היה כי לחברות הביומד לא יהיה עוד צורך במיזוג לשלדים, והנה דווקא בתקופה בה הנפקות ראשוניות בתחום מתקבלות באהדה רבה, גם הגישה האלטרנטיבית זוכה לפופולאריות.

אלון מאמין כי לשלדים יתרונות משמעותיים על פני הנפקות. "בכל חברה קטנה מגיע השלב בו צריך הון נוסף כדי לבצע קפיצת מדרגה", הוא אומר. "הבנקים בדרך כלל לא מוכנים לממן פעילות כזו, ואז הברירה היא בין משקיעים וקרנות לבין שוק ההון.

שלד ציבורי

"אבל לשוק ההון יש כשלים. ב-2007 " הוכנו מעל מאה תשקיפים של חברות צעירות שרצו לגייס, וכשהשוק נסגר בפני הנפקות, רוב החברות הללו התפרקו לגמרי. הכנה להנפקה דורשת משאבי זמן וכסף מצד מנהלי חברה, שזה לא תחום ההתמחות שלהם. אחרי כישלון בהנפקה - החברה גמורה. זה הימור ענק.

"לעומת זאת", מציין אלון," כניסה לבורסה דרך שלד אורכת 2-3 חודשים (במקום כ-9-10 חודשים בהנפקה). היא פותחת אפשרות לגיוס של כספים בהתראה קצרה, במנות קטנות, תוך בחירה של היום המועדף לגיוס, כאשר כישלון בגיוס אינו מוביל את החברה לאבדון. תהליך הכניסה לשלד תחום בזמן, והוודאות בו גדולה יותר".

אלון מסביר כי, "אני נותן לחברות את השירות המלא - אני מתווך את השלד ובוחר את הפעילות , דואג לנקות את השלד מחובות (על ידי ביצוע הסדר נושים), לאחר שבוחרים את הפעילות יוצקים את התוכן לשלד , מגייס כסף ראשוני פרטי מהון עצמי - כל זה תמורת אחוזים בחברה". חלק מהחברות זקוקות רק לשלד עצמו, ואלון פתוח גם לכך מתווך רק את השלד עצמו.

שלד ציבורי

"אלו חברות לשים בתיקי הפנסיה"

לעומת מחפשי שלדים אחרים, אלון מתווך שלדים, והוא עשה זאת הן בתקופות גאות והן בתקופות משבר. שליטה בשלד נקי וטוב ומוצלח ניתן לרכוש בכמה מיליוני שקלים במחיר של 6 עד 9 מליון שקל כולל פרמיה שליטה של כ- 4 מליון שקל כך ניתן לקבל שליטה לפי הקצה חדשה של כ- % 85 מהחברה , כאשר שלד שנמצא בסכנת מחיקה מהבורסה עשוי להיות זול יותר.

בימי משבר המחיר יורד. בדרך כלל, ייקח אלון כ-5%-7% מהאחזקות בחברה אחרי המיזוג, ולכן מגיע לרווחיות לרוב כששווי החברה הממוזגת מגיע ל 50 -100 מיליון שקל.(תלוי גם בהנפקות ובדילולים בהמשך).

מה יהיה עם התחום ב-2011? יש שאומרים כי זו בועה.
"אני לא חושב כך". אני מאמין שידברו על תחום הביומד הישראלי כמו שהיום מדברים על היי-טק. אלה החברות שצריך לשים בתיקים של קרנות הפנסיה - חברות עם חזון.
אני מקווה שב-2011 הסנטימנט החיובי הכללי יישאר, אבל שהשוק ידע להבחין בין חברות טובות ולא טובות".

שוק ההון

מדוע להתמזג לשלד באחד העם ולא בנאסד"ק?
לא כולל את עלויות הנסיעות והתקשורת עם שוק ההון האמריקני. בארה"ב צריך להתאמץ מאוד כדי לחשוף את החברה. אם לא עשית את זה - כמעט אין לך סיכוי לגיוס המשך"..

קראו עוד מידע בנושא ביטוח משכנתא

לפרטים: אלון ראובן- נייד 054-734734-9 משרד 08-9256126

שוק ההון

*המחירים המצוינים במודעות המופיעות באתר הנם נכונים ליום פרסומם ויתכן ויחולו בהם שינויים בהתאם לשינוי בעלי הנכסים.

נשמח לעמוד לרשותכם

אלון ראובן - מנכ"ל ובעלים מנהל מחלקת שוק ההון ונכסים מניבים
alon@alonestate.com 054-7347349
איציק אטס מחלקת משרדים/מסחר/
לוגיסטיקה/תעשייה

itsik@alonestate.com 050-5389555

או חייגו למשרדנו:08-9256126

פקס:08-9256125

כתובת:המלאכה 2, אזור תעשיה צפוני, לוד

מירי אלון מנהלת מחלקת מגורים פרויקטים חדשים miri@alonestate.com 054-6250170

פיתוח האתר